Sen evimizin temiz yüzlü çocuğuydun

Ana Sayfa » Yazarlar » Sen evimizin temiz yüzlü çocuğuydun
Paylaş
Tarih : 03 Haziran 2017 - 13:37

Her mahallede o mahallenin bir temiz yüzlü çocuğu vardır. Ülkemizde de ünlüler arasında her evin temiz yüzlü çocuğu Mustafa Ceceli’ydi. Çünkü o hacıydı, muhafazakârdı, örnek gösterilen biriydi. Her röportajında Türk halkını ne temiz çocuk dercesine mest ediyordu.  Daha iki ay önce bir magazin programında aşkta aradığın üç şey ne dendiğinde gururla sayıyor. Evliliğinde her şeyi bulduğunu anlatıyordu.

59 gün sonra her şey değişti, Ceceli boşandı, eşiyle anlaştı, istemeden boşanır gibi yaptı. Herkes ne oldu efendi çocuğumuza derken Posta Gazetesi bombayı patlattı. Sosyetik güzel Selin İmer ile aşk iddiaları şok etkisi yarattı. Mustafa Ceceli ABD’ye gitti daha doğrusu kaçtı.

Bu kadar tepkiyi beklemiyor muydu?

Ceceli boşanırken bir şeyi gözden kaçırdı. Türk insanı bu tür olaylarda hep taraf olmak zorunda hisseder kendini. Boşanırken istemeden boşanır gibi yapması sonrasında ilişkisinin ortaya çıkması kızdırdı belki de hayranlarını. Ondan karşı taraf oldular.  Sen evimizin temiz yüzlü çocuğuyken böyle bir kurnazlık yaparsan nasıl bir tepki bekliyordun Ceceli.

Sessiz kalsa belki bitecekti tepkiler ancak birde atarlandı Amerikalardan; ‘’Evleneceğiz bu tepki niye’’ dedi.  Ertesi günü bir Ayetle tepki verdi.  Hacı ya tepkisi de Ayetle oldu; ‘’Bir Güzel söz ve bir kusuru örtmek, ardından eziyet gelen bağıştan daha hayırlıdır. Allah Ğaniyy’dir, Haliym’dir.(Bakara Suresi, 263)’’  yani diyor ki Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden gönül kırma gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah, her bakımdan sınırsız zengindir, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir)

İstemeden boşanmış gibi yapıp ilişkin ortaya çıkarsa o zaman bir ayet gelir herkesin aklına; ‘’ Allah’ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Hâlbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar. ( 2. Bakara suresi 9. Ayet)

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli
Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli

Müslüm ve Bohemian Rhapsody, her iki filmde aynı anda gösterime girdi. İkisi de müzik temalı olan film izlenme rekorları kırıyor. Hem Müslüm

Çuvaldızı kendimize batıralım.
Çuvaldızı kendimize batıralım.

Ne günler ama… Magazinde eskiden ne haberler yapılırdı; şimdi nereye geldik?.. Eskiden aşk haberleri, iki ünlünün tatlı atışmaları yapılırken,

Şiddet hayatımızın her yerinde
Şiddet hayatımızın her yerinde

Ahmet Kural ve Sıla’nın şu meşhur ilişki mevzusundan sonra fiziksel şiddetin önemi nedense insanlarda daha farklı bir algı yaratmaya başladı.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz