gvenlik kamera sistemleri gvenlik kamerası paket kamera gvenlik kamera seti

Miami’nin ünlü emlakçısı oldu

Ana Sayfa » Röpörtaj » Miami’nin ünlü emlakçısı oldu
Paylaş
Tarih : 20 Mart 2017 - 19:02

ABD’de Real Miami Estate şirketini kurduktan sonra en fazla satışı yaparak “Top Producer 2016” ödülünü alan Erhan Köstepen Türkiye’de cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimlerini Miami’de ev sahibi yapmasıyla konuşuluyor.

Merhum Ulaştırma eski Bakanı Mehmet Köstepen’in oğlu İzmir cemiyet hayatının sevilen isimlerinden olan Erhan Köstepen Miami’de ki başarısının ardından Türk yatırımcılara danışmanlık hizmeti vermesiyle gündeme geliyor. Real Miami Estate olarak Erhan Köstepen, 13 yıllık Miami birikimi ile Florida emlak piyasasında söz sahibi. 2010 yılında açmış olduğu restauranti Mandolin ile adından yıllarca söz ettiren Köstepen, son yıllarda Miami emlak piyasasında da çok etkili bir yolda ilerliyor. Firmanın son projesi, Türk vatandaşlarına Amerika`da Yeşil Kart ve vatandaşlık olasılığı sağlıyor. Erhan Köstepen başarısının perde arkasını ve yeni projelerini anlattı.

Miami’de emlak işinde ki başarı yolculuğu nasıl başladı?

Her şey 13 yıl önce buraya yerleşmem ile başladı. İlk zamanlar iş olarak eğlence sektöründe deneyimlerim oldu. 2010 yılında, Miami’nin en çok tercih edilen restaurantı Mandolini kurmam burada benim adıma çok şey değiştirdi. Burada ki deneyim ve tanıdığım insanlar bana yeni projemde çok destek oldu. Bu işi yapmaya karar verdiğimde, bu kadar kısa sürede bu aşamaya geleceğini bende tahmin etmemiştim. 13 yıllık Miami birikimim emlak piyasasında da söz sahibi olmamda büyük rol oynadı

Miami yatırımda son zamanlarda neden tercih ediliyor?

Yılın dört mevsimi ılıman iklimiyle başta Türk yatırımcılar olmak üzere, yerli ve yabancı yatırımcıların yaşam tercihi olan Miami, son iki yılda Amerika`nın en gelişen şehri olmayı başardı. ABD’de yatırım yapmak için oturma ve çalışma izni zorunluluğunun olmaması ve bankaların sağladığı düşük faizli kredi imkânları Türklerin ABD’ye olan yatırımlarının her geçen gün artmasını sağladı.

ABD’nin yatırımcı vizesi adı altındaki yeşil kart imkanı sağlayan kanunundan biraz bahsedebilirmisin.

Amerikan hükümeti 1990 yılında yatırımcı vizesi adı altında, yabancılara yeşil kart imkânı sağlayan kanunu yürürlüğe soktu. Program, Yeşil Kart için kişilerin $500,000 yatırım karşılığında projeye dahil olmalarını sağlıyor. Program, 2 sene içerisinde Yeşil Kart ve 5 sene sonunda vatandaşlık imkânı sunuyor. Bu hakka sahip olan yatırımcıların eşleri ve 21 yaş altı çocuklarının da ücretsiz faydalanabildiği bu projenin en önemli kısmı, yatırılmış olan ücretin tüm resmi dosyalar kapandıktan sonra geri ödenmesi. Bu proje ile birlikte Türkiye`den gelen yatırımcılar son 6 ayda yaklaşık on misli arttı.

Size Miami’nin en meşhur emlakçısı diyorlar?

Geçtiğimiz sene Miami’de en fazla satışı yaparak “Top Producer 2016” ödülünü aldım. Miami’de en fazla satışı yapmam benim için önemliydi. Bu da sektörde dikkat çekti. Hem ABD’de hem Türkiye’de tanınmış isimlere ve sanatçılara gayrimenkul satışı yapınca, Miami’nin meşhur emlakçısı olarak anılmaya başladım.

Yeni projeler var mı, yatırımcılar için önerilerin neler?

 Firmanın yeni projesi var, son yıllarda Miami`nin en popüler bölgesinden biri olan Midtown`daki Hyde Rezidans. Related Group tarafından inşaatına 3 ay önce başlanan Hyde, $400,000`dan başlayan fiyatlarla size dairenizi SLS Hotels ortaklığı ile otel programı dahilinde kiralama olanağı sağlıyor. Yalnızca 30% peşinatla sahip olabileceğiniz bu rezidansın 2016 sonu son ödemeleri için de mortgage programından faydalanabiliyorsunuz. Yatırımcılara bu projeyi tavsiye edebilirim.

Kendim ayrıca yine restaurant işinde bir projeye imza atmak istiyorum. Bu senenin sonunda da Miami Wynwood’da çok büyük bir restaurant (3 milyon dolar bütçeyle) açmaya hazırlanıyorum. Tamamen Türk ve Ege mutfağı olacak. En önemlisi, ay sonuna doğru Türkiye’ye projelerin tanıtımı için geliyorum. 20-24 Mart İstanbul Raffles Hotel,  27-31 Mart İzmir Key Hotel’de tanıtım yapacağım. İlgilenenler bana ekostepen@kw.com dan ulaşabilirler. Miami`de rezidans, villa, arsa, is yeri, otel gibi yatırım olanakları ve Yeşil Kart ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler realmiamiestate.com adresini ziyaret edebilirler.​

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İzmirli Ceren yaza damgasını vuracak
İzmirli Ceren yaza damgasını vuracak

Sahnelerin sevilen ismi İzmirli Sanatçı Ceren Akın’ın ilk tekli çalışması olan “Hiç Korkma” bu yazın iddialı şarkıları arasına girdi.

Zeynep Mansur ile çok özel
Zeynep Mansur ile çok özel

Son çıkardığı maxi single’ı “Yudum Yudum”dan sonraki  “Yine Bana Zor Geliyor” şarkısıyla bu yazın Hit’ine imza atan Zeynep

Altay; ”Başarımın yüzde doksanı eşime aittir”
Altay; ”Başarımın yüzde doksanı eşime aittir”

Yeni çıkardığı “Bay Bay” albümü ile yaza bomba gibi bir giriş yapan ALTAY; ”Başarımın yüzde doksanı eşime aittir” Röportaj:

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz