gvenlik kamera sistemleri gvenlik kamerası paket kamera gvenlik kamera seti

Mahallenin sosyete gülü

Ana Sayfa » Yazarlar » Mahallenin sosyete gülü
Paylaş
Tarih : 25 Ocak 2019 - 12:42

Ah dostlar ah maalesef İzmir’de elinizi sallasanız çakma sosyeteye çarpıyor. Malum İzmir’in kızları, kadınları, erkekleri güzel olur. Hani derler ya ‘’Çuval giyse’’ yakışır işte, İzmir insanı da böyledir. İki şıkırtılı kıyafet giyer, iki lüks mekâna gider, iki seçkin isimle aynı masada otur kendini sosyete ilan eder.
Kültür derseniz; eser yok, eğitim derseniz; bir yere kadar, kendini geliştirmek derseniz; eksi sıfır. Tek bildikleri, bıdı bıdı konuşup ortalığı çamaşır makinası gibi karıştırmaktır. Sosyeteye karışabilmek için tanınmış iş insanlarına ya da tanınmış iş insanlarının gerçekten bir şeyler yapmak için çabalayan hanımlarına yalakalık yapmaktadırlar. Eee ne de olsa maddiyatı iyi olanlarla takılmak prestij getirir. İki kare Instagram pozu, oldu bitti işlem tamamdır. Havam yerinde edasıyla mahallenin insanı artık sosyete gülü olmuştur.
İzmir cemiyet hayatını bilen insanlar olarak bu manzaralara o kadar çok alıştık ki. O şaşa, sabun köpüğü gibi kabarır sonra bir anda sönmeye başlar. Nasıl mı söner? İnsanlar bedavacılığa, enayi yerine konulmaya, kullanılmaya, kendini iyi biriymiş gibi gösteren insanlara hiç tahammül edemezler. Bir yerler, iki yutarlar, üçüncüde gargara yapar tükürürler.
Türkiye’nin en eski koleksiyoner ailelerinden birinin üyesi olan Gül Ergi verdiği bir röportajda birilerine sinirlenmiş olacak ki bakın neler söylemiş; ‘’Sosyete olmak için bir aile fonksiyonun, tahsil hayatının, üst düzeyde bir iş hayatın olacak. Kendini yenileyen, geliştiren bir zihniyete sahip olacak. Kısacası genel kültürünün olması gerekiyor. İnsanın görgüsü olacak ve mutlaka maddi bir standart durumunun olması lazım. Güzel ve kaliteli yaşayacak, sanat aktivitelerine katılacak, yurtdışı konserlerine ve sergilerine gidecek. Yani böyle bir tane sahte Hermès çantayı alıp 200 liralık öğlen dernek yemeğine gitmekle, bedavacı yaşamakla sosyetik olunmuyor’’ demiş. Ne de doğru söylemiş.
Kıssadan hisseye asalakça organizasyon sofralarında yerini almakla, yeni tanıştığı insanlarla fotoğraf çektirip ‘Vay eski dostum’ diye paylaşmakla, Reyhan Pastanesi’nde iki poğaça yemekle, Gül sokakta kahve içmekle, hayranı olduğun ünlülerin kılığına bürünmekle, insanlara yalakalık yaparak çevre edinmeye çalışmakla bazı şeyler olmuyor. Oluyor da geçici oluyor işte..
Notlar –notlar;
– Başkalarının gölgesinde yaşayan insanlar, ışık yer değiştirdiğinde gölgelerini kaybederler.
– Sana dedikodu getiren mutlaka senin de dedikodunu götürüyordur
– Sinsi insanlara dikkat edin arkanızdan mutlaka konuşurlar.
– Salağa yatanlara, ‘salağa yatma, kalk yerine yat’ demesini bilin.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eyvah diziler bitti mi?
Eyvah diziler bitti mi?

Yeni yılın ilk haftası malum dizi oyuncuları tatile giriyor. Haliyle dizilerde bir hafta yayınlanmıyordu. Ancak bu sene bu ara uzadı. Adeta kıyamet

Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli
Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli

Müslüm ve Bohemian Rhapsody, her iki filmde aynı anda gösterime girdi. İkisi de müzik temalı olan film izlenme rekorları kırıyor. Hem Müslüm

Çuvaldızı kendimize batıralım.
Çuvaldızı kendimize batıralım.

Ne günler ama… Magazinde eskiden ne haberler yapılırdı; şimdi nereye geldik?.. Eskiden aşk haberleri, iki ünlünün tatlı atışmaları yapılırken,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz