Magazinden utanır hale gelmek

Ana Sayfa » Yazarlar » Magazinden utanır hale gelmek
Paylaş
Tarih : 26 Şubat 2017 - 10:48

Malum ülkenin durumu; sidik yarışına döndürülen Evet-Hayır çekişmesi, terör olayları, giden masum canlar  bunun yanında  magazinden utanır hale gelen bizler. Her olayda günah keçisi ilan edilen eğlence sektörü ve magazin haberciliği. Kapalı kapılar ardında eğlenceye devam ederek göz önünde olanları linç etme mücadelesi. Organizasyon ve eğlence sektöründe önceden bir organizasyon ve etkinlik planlamanın acaba bir olay olur mu?  sorusunu beraberinde getirmesi.  Magazin programlarında bile siyaset konuşma zorunluluğu.

Hepsi sektörde yaşadığımız sıkıntıların bir özeti. Arkadaş dert çok senin derdin dert mi? diyenlerde olacaktır.  İnsan olarak ta bıktık magazin haberciliği yapan meslek çalışanları olarak ta bıktık bu durumdan.

Son iddia ise magazine siyaset karıştırmada ne kadar kaygı verici bir durumda olduğumuzun göstergesi. Televizyon yazarı Yüksel Aytuğ’un köşesine taşıdığı iddiaya göre  Gülşen Yüksel ve Müge Dağıstanlı’nın, Kanal D ekranlarının sabah programı ‘Renkli Sayfalar’dan ayrılma kararı almalarının sebebinin , yapımcı firmanın program içeriğini (siyaset) magazin konuları dışına da taşırma isteği olmasıymış. Kimi programlarda siyaset konuşulunca reyting artmış bu yüzden böyle bir istek gelmiş yapımcılardan.

Aytuğ yazısında şunları söylüyor; ”Vahşete, dehşete, kine, öfkeye bulanmış şu dünyada nefes alacak bir şnorkel işlevini üstlenen magazini de siyaset ile tıkarsak, nasıl nefes alabiliriz? Evet, kimse memleket meselelerine kayıtsız kalmamalı. Ama asıl işinden de tamamen uzaklaşmamalı. Yok eğer bu ülke ‘magazin yapmaktan utanan’ bir coğrafya haline gelirse, asıl o zaman vay halimize” katılmamak mümkün değil adeta düşüncemize tercüman olmuş söyledikleri.

Ama ne yazık ki durum ortada.Önceleri ünlü olmak için saç saça baş başa kavga eden magazin unsurları yerine ne yazık ki Milletvekillerinin kavgalarını izlemek zorunda kalıyoruz. Usta kalem Yüksel Aytuğ’un söylediği gibi magazine de siyaset karıştırırsak vay halimize, asıl magazinden utanır hale gelirsek o zaman sorun büyük demektir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eyvah diziler bitti mi?
Eyvah diziler bitti mi?

Yeni yılın ilk haftası malum dizi oyuncuları tatile giriyor. Haliyle dizilerde bir hafta yayınlanmıyordu. Ancak bu sene bu ara uzadı. Adeta kıyamet

Mahallenin sosyete gülü
Mahallenin sosyete gülü

Ah dostlar ah maalesef İzmir’de elinizi sallasanız çakma sosyeteye çarpıyor. Malum İzmir’in kızları, kadınları, erkekleri güzel olur. Hani

Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli
Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli

Müslüm ve Bohemian Rhapsody, her iki filmde aynı anda gösterime girdi. İkisi de müzik temalı olan film izlenme rekorları kırıyor. Hem Müslüm

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz