Hayvanseverler adına teşekkürler

Ana Sayfa » Yazarlar » Hayvanseverler adına teşekkürler
Paylaş
Tarih : 28 Haziran 2015 - 15:05

erdal yazar sablon

Hayvanseverler adına teşekkürler

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Funda&Bernard Arcas çifti düzenledikleri özel gece ile  Çeşme’de hayvanlara donanımlı bir barınak yapmak için kolları sıvadı.

Yıllar önce dergimizde yayınlamak üzere dizayn ettiği muhteşem evlerin fotoğraf çekimlerini yaparken tanıdığım Funda Arcas adeta sokak hayvanlarının gönüllü annesi. Hayvanlara olan düşkünlüğü çok eskiden ancak son zamanlarda yaptığı şeyler takdir edilmeyi hak ediyor.

Funda hanım  yardımsever kişiliğini yine konuşturdu. Daha önce Çeşme’de ki sokak hayvanları barınağı için bir çok organizasyon düzenleyen sokak hayvanları için kulübe yaptırıp, birçok maddi destekte bulunan Funda Arcas bu kez eşi ile birlikte muhteşem bir iş yaptı.

Çeşme Barınağı’nın fiziksel koşullarını iyileştirmek amacıyla, çiftin ev sahipliğinde gelirinin tamamının Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL)ne bağışlandığı Lucien Arkas Bağları LA Mahzen’de düzenlenen geceye cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Arkas, Folkart, Selen – Selim Özgörkey, CMS, Vera Luz, Can Grup Sigorta sponsorlukları ile düzenlenen gecede Siren Ertan bir elbise, Sinem Güven kendi tasarımı takı, Teoman imzalı gitarı, Vera Luz pırlanta bileklik ve Bennu Gerede bir fotoğrafını hediye ederek katkı sağladı. Funda Arcas yaptığı konuşmada amaçlarının Çeşme Barınağı’nın fiziki koşullarını düzeltmek ve mama stoğu yapabilecek depolama alanlarını yaratmak olduğunu söyledi. Bu gecenin başarısının can dostlarını daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayacağını da belirten Arcas, esas arzularının onları sahiplendirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Uzun zamandır hayvanların zehirlendiği, öldürüldüğü, işkence gördüğü haberlerinin ardından bu gece ve gelişmeler güzel haber olarak yüreğimize su serpti. Geceye emeği geçen, katkıda bulunan herkese hayvanseverler adına teşekkür ediyorum. Böyle gecelerin diğer İzmir’in önde gelenlerine de örnek olmasını diliyorum. Unutmayın onların da yaşama hakkı var.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Aklım Almıyor!
Aklım Almıyor!

Allah’ım nasıl bir komedinin içindeyiz.. Akıl almıyor.. RTÜK, “Çukur” dizisindeki öpüşme sahnelerinin gençlerin “ahlakını

İnsan neden oyuncak bebeğe benzemek ister?
İnsan neden oyuncak bebeğe benzemek ister?

Oyuncak bebeğe benzemek için servet harcıyorlar. Evet yanlış duymadınız.  Pek çok kişi oyuncak bebeklere benzemek için defalarca bıçak altına

Palavra, palavra palavra
Palavra, palavra palavra

Nur Yerlitaş’ın yapmış olduğu açıklamayı okurken, ona Ajda Pekkan’ın şarkısıyla cevap vermek istedim: “Palavra, palavra,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz