gvenlik kamera sistemleri gvenlik kamerası paket kamera gvenlik kamera seti

Folkart’la Fuar coşkusu

Ana Sayfa » Kültür&Sanat » Folkart’la Fuar coşkusu
Paylaş
Tarih : 09 Eylül 2018 - 21:07

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), ünlü sanatçılara, oyunculara ve gösteri dünyasının ödüllü isimlerine ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), renkli görüntülere sahne olacak. Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde ağırlıklı olarak kültür, sanat, tiyatro ve spor alanındaki çalışmalara destek veren Folkart, 7-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek fuarda birbirinden güzel etkinliklere imza atacak. Folkart’ın ana sponsorluğunda kültür ve sanat şölenine dönüşecek 87. İEF’de tiyatro oyunları, konserler, sokak gösterileri ve çeşitli etkinlikler ile caz konserleri yer alacak.

KÜLTÜR-SANAT ŞÖLENİ

Bu yıl 3. kez İEF’ye “Ana Sponsor” olduklarını hatırlatan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart olarak 400 kişiyle fuarda olacağız. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde tiyatro şöleniyle, Mogambo’da Caz serüveniyle, etkileyici Rock konserleriyle, uluslararası özellikli ünlü palyaçoların şenliğiyle, sokakları süsleyecek evrensel karnaval sanatçılarıyla; Fransa, Belçika, Hollanda, Amerika, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’den katılacak sanatçılarla; uluslararası İzmir Fuarı’na her zaman olduğu gibi büyük bir renk katacağız. İzmirliler İzmir Fuarı’nda, tüm bu güzelliklerin toplamıyla, harika günler geçirecek” dedi. Sancak, fuarda sağlanan işbirliği nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve İZFAŞ’a teşekkür etti.

ROCK KONSERLERİ

Kültürpark Fuar Alanı’nda bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Folkart sponsorluğunda Rock Sahnesi kurulacak. Rock müzik konserleri 3 No’lu Hol otoparkında gerçekleşecek. Konserler saat 20.45’de başlayacak. 8 Eylül’de Gripin ile başlayacak. Rock Sahnesi’nde Adamlar, Feridun Düzağaç, Son Feci Bisiklet, Vera, Necati ve Saykolar, Moğollar, Kolpa ve Redd rock müzik tutkunları ile bulaşacak. Rock Sahnesi konserleri ücretsiz izlenebilecek. Konserler öncesinde Pinti Band Rock Grubu sahne alacak.

MOGAMBO CAZ GECELERİ

Son 2 yıldır olduğu gibi Mogambo Caz Geceleri’nde bu yıl da ünlü isimler konuk olacak. Folkart Sponsorluğunda Mogambo Caz Geceleri bu yıl da caz müzik sevenlere keyifli geceler yaşatacak. Her gün saat 21.00-23.00 arasında Grup Gündoğarken’in sahne alacağı Mogambo’da saat 23.00’ten itibaren ise her gün ünlü sanatçılar konser verecek. İlk konseri 8 Eylül’de Zuhal Olcay’ın vereceği Caz Geceleri’nde Alpay, Hüsnü Arkan, Şenay Lambaoğlu, Fatih Erkoç, Kürşat Başar ve Nükhet Yalçın, Melis Sökmen, Ayşe Gencer ve İmer Demirer, Bülent Ortaçgil sahne alacak.

TİYATRO OYUNLARI

İsmet İnönü Sanat Merkezinde ise ünlü oyuncuların yer aldığı tiyatro oyunları sahnelenecek. Folkart sponsorluğundaki sahnelenecek ilk oyun 8 Eylül’de Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Özgür Yetkinoğlu ve Cem Güler’in oynadığı “Şen Makas” olacak. Fuar boyunca Aşk Halleri, İntiharın Genel Provası, Tamamla Bizi Ey Aşk, Azizname, Sanat, Çehov Kabare oyunları sahnelenecek. Ali ve Aysun Kocatepe “Hayat Bayram Olsa” ile sahnede olacak.

SOKAK GÖSTERİLERİ

Tüm bunların yanı sıra Folkart sponsorluğunda her gün dünyanın çeşitli yerlerinden gruplar sokak gösterileri sergileyecekler. Denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, usta sihirbazlardan akrobasi hareketlerine, hula hoop etkinliklerinden jonglörlere, pizza şovlarından komedi performanslarına kadar birçok sokak gösterisi 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Çocuklara yönelik olarak hazırlanan Palyaço Etkinlik Alanı’nda dünyaca ünlü palyaçolar minik misafirleri eğlendirecek.

FOLKART ACADEMY SAHNE ALACAK

Ayrıca Folkart Academy öğrencileri ve eğitimcileri, Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan “Güle Güle Kabare” ile 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Şarkılı, danslı, müzikli kabare “Güle Güle Kabare” ücretsiz olarak Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 9 ve 10 Eylül tarihlerinde izlenebilecek. Oyun saat 20.45’te başlayacak.

 FOLKART ETKİNLİK PROGRAMI

FOLKART ACADEMY OYUNU

Tarih                     : 09 Eylül 2018 / Pazar
10 Eylül 2018 / Pazartesi
Saat                       : 20.45
Yer                        : Fuar Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu

Kadro                   : Folkart Academy özel yetenek sınıfı öğrencileri

 

İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ TİYATRO

8 Eylül Cumartesi             Şen Makas

9 Eylül Pazar                      Aşk Halleri

10 Eylül Pazartesi             İntihar’ın Genel Provası

11 Eylül Salı                        Tamamla Bizi Ey Aşk

12 Eylül Çarşamba           Azizname

14 Eylül Cuma                   Sanat

15 Eylül Cumartesi          Çehov Kabare

16 Eylül Pazar                    Aysun-Ali Kocatepe (Hayat Bayram Olsa)

 

MOGAMBO CAZ KONSERLERİ

8 Eylül Cumartesi             Zuhal Olcay

9 Eylül Pazar                      Alpay

10 Eylül Pazartesi             Hüsnü Arkan

11 Eylül Salı                        Şenay Lambaoğlu

12 Eylül Çarşamba           Fatih Erkoç

13 Eylül Perşembe          Kürşat Başar  & Nükhet Yalçın

14 Eylül Cuma                   Melis Sökmen

15 Eylül Cumartesi          İmer Demirer & Ayşe Gencer

16 Eylül Pazar                    Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur

 

ALTERNATİF ROCK SAHNESİ

8 Eylül Cumartesi             Gripin

9 Eylül Pazar                      Adamlar

10 Eylül Pazartesi             Ferudun Düzağaç

11 Eylül Salı                        Son Feci Bisiklet

12 Eylül Çarşamba           Necati Ve Saykolar

13 Eylül Perşembe          Neyse

14 Eylül Cuma                   Moğollar

15 Eylül Cumartesi          Kolpa

16 Eylül Pazar                    Redd

 

PALYAÇO ETKİNLİK ALANI

8 Eylül Cumartesi             Fausto Gıorı //  Gustavo Javıer

9 Eylül Pazar                      Luther Bangert  //  Mr. Copını

10 Eylül Pazartesi            Hoopelaı // Otto Il Bassotto

11 Eylül Salı                        Mencho Sosa /  Cırco Puntıto

12 Eylül Çarşamba           Dan Marques //  Dıego Alaves

13 Eylül Perşembe          Otto Il Bassoto // Andrea Fıdelıo

14 Eylül Cuma                   Vınyl Burns // Melon The Human

15 Eylül Cumartesi          Popeye & Olıve // Paulo Pıludı

16 Eylül Pazar                    Great Wolynskı // Tonı Smıth

 

SOKAK ETKİNLİKLERİ

Andrea Fidelio, Circo Puntino, Elastica Cronopia, Dan Marques, Diego Alaves, Fausto Giori, Crazy Pony, Grete Gross, Tavo Tavinski, Vinyl Burns, Luther Bangert, Mauro Wolynski, Melon The Human, Mencho Sosa, Mr.Copini, Paulo Piludi, Raul Gomeri, Toni Smith, Otto Il Bassotto, The Flying Dutchmen

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Folkart Gallery’de Gece Sirenleri
Folkart Gallery’de Gece Sirenleri

Türk edebiyatının usta ve önde gelen ismi Selim İleri’nin fırtınalı düz yazı serüveni, Türk resminin usta ressamı Ali Kotan’ın fırçasıyla,

Çırağan’da evlendiler
Çırağan’da evlendiler

Ebru Şallı ile Uğur Akkuş dün akşam Çırağan Sarayı’nda düzenlenen nikah töreniyle dünya evine girdi.  Olaylı birliktelikleriyle gündemden

Folkart Altın Lig’te
Folkart Altın Lig’te

Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan kurum ve markalar, bilimsel bir araştırma ile derecelendirildi. Türkiye İtibar Akademisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz