Dayak yiyenin hiç mi suçu yok ?

Ana Sayfa » Yazarlar » Dayak yiyenin hiç mi suçu yok ?
Paylaş
Tarih : 06 Ağustos 2014 - 14:54

erdal yazar sablon

Çeşme’deki Before Sunset adlı mekanda yaşanan, dayak yediğini iddia eden kişinin tanıdık olması sebebiyle Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’nun duyurduğu olay sonrası bu konuda ilginç gelişmeler yaşandı.

Bu tür konularda olayı tek taraflı dinlemek her zaman sizi hatalı duruma düşürür. Olayı duyduğum an çok sevdiğim iki isme olayın aslını sordum. Daha sonra mekanın ortaklarından uzun yıllardır tanıdığım  Kerem Erhan ile telefon görüşmesi yaptım.

İşletmeciler grup içerisinde bulunan Amerika’da yaşayan kişinin alkolün etkisiyle üstünde sadece peştamele benzer bir şeyle dolaştığı ve mekanda bulunanlara da zaman zaman uygunsuz hareketlerde bulunduğunu söylüyorlar. Olay günü kalabalık grup içerisinde gelen bir kişide kız arkadaşıyla şiddetli bir kavga ediyor. Mekanda bulunanların müdahelesiyle sona eriyor ancak kavga eden kişi müşterilere de sataşıyor. Olaya güvenlik görevlileri dahil oluyor.

Kerem Erhan’ın anlattığına göre İstanbul’dan gelen tanınmış hatırı sayılır bir dostu bu grubu tanıdığını sıkıntı yaratabilecekleri konusunda kendisini uyarıyor. İzmirli cemiyet yaşamından bir kaç isimde bu gruptan bir kaç kişinin sözlü sataşmasından nasibini alıyor. Olay çıkmasın diye bir güvenlik görevlisinin grubun başında olması ve sonrasında çıkan arbede tüm olayların bittiği yer. Bu arada mekanda sadece iki güvenlik görevlisi var. Güvenlik görevlilerinden biride yaşanan arbede sırasında sert bir cisimle birlikte gözünden aldığı darbeyle ciddi şekilde yaralanıyor.

Birincisi mekan nezih bir mekan işletme anlayışı ile zaten tanınıyor burada olay çıkması ihtimali az olduğu için sadece iki güvenlik görevlisi var. Bodyguard terörü deyimi biraz ağır bir itham.

İkincisi evet olay dayak olmadan çözülebilirdi bu da mekanın yanlışı. Ancak hangimiz küfür edildiğinde yada kendisine yumruk atıldığında sakince olayı çözmeye çalışır buda tartışılacak bir durum.

Anlayacağınız olmaması gereken bir olay, ancak yıllar önce yaşanan bodyguard terörleriyle pek bir alakası yok. Ne kadar objektif olarak bakmam gerekse de mekana biraz haksızlık edildiğini düşünüyorum.

Son olarak gelen hesapta 1.600 TL, hesabında sadece 900 TL’si ödenmiş. Bu kadar anlattın;” mekanı korumanın ne anlamı var diyeceksiniz” biliyorum ama bu anlattıklarımın hepsi güvenlik kameralarında da mevcut. Mekanın hatası varsa dayak yiyeninde elbette suçu var diye düşünüyorum. Görüşmek dileğiyle…….

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eyvah diziler bitti mi?
Eyvah diziler bitti mi?

Yeni yılın ilk haftası malum dizi oyuncuları tatile giriyor. Haliyle dizilerde bir hafta yayınlanmıyordu. Ancak bu sene bu ara uzadı. Adeta kıyamet

Mahallenin sosyete gülü
Mahallenin sosyete gülü

Ah dostlar ah maalesef İzmir’de elinizi sallasanız çakma sosyeteye çarpıyor. Malum İzmir’in kızları, kadınları, erkekleri güzel olur. Hani

Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli
Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli

Müslüm ve Bohemian Rhapsody, her iki filmde aynı anda gösterime girdi. İkisi de müzik temalı olan film izlenme rekorları kırıyor. Hem Müslüm

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz