Bir çatal bıçak hikayesi

Ana Sayfa » Yazarlar » Bir çatal bıçak hikayesi
Paylaş
Tarih : 22 Kasım 2013 - 23:27

389493_10150384830326235_694781213_n

Erdal BİLİCİ

bilerdal@gmail.com

 

 

Rüzgar nereye Biz oraya !

Ünlü bir filozof şöyle demiş; ”Fikir sahibi olmayan kişiler duruma göre hareket eder”.

İnternette şöyle bir dolaştım  fikri olmayan insan nasıl olur diye aynen şu ifadeler karşıma çıktı; Ya ortamın en sevileni olmuştur yada en iticisi. Normal halli gibi gözükürler ama aksine uçlarda yaşarlar. Kendi fikri yoktur ve o an şartlara uygun  fikre saygıları vardır, o fikre sahip çıkarlar.

Son zamanlarda sanatçıların, oyuncuların, popüler isimlerin korku imparatorluğu karşısında yaşadığı çaresizlikte böyle bir şey. Rüzgar nereye biz oraya misali  popülerlik adına yada aman başıma bir şey gelmesin diye yapılanlar trajikomik.

Popülerlikten  öte acınası  duruma düşmeleri üzücü.  Yıllar evvel ödül töreninde Ahmet Kaya’ya çatal  kaşık atıp, yuh çeken, 10. Yıl Marşı’nda koroda yer alan, Ahmet Kaya’nın gözünün içine bakarak dövercesine marşı okuyanların çoğu bugün en fanatik  Ahmet Kaya’cı oldu.

Göz göre göre; ”Ayıp etmişiz, ben bir şey yapmadım, o an orda değildim” yalanlarıyla rüzgara kapılan korku imparatorluğunun baş kahramanları  bu tanınmış isimlerin utanmayı unutmuş halleri içler acısı. Doğru olduğunu bildiği halde yaptığı büyük ayıpmış gibi davranan, kendinden  tiksinecek kadar abartanları hayranları da unutmayacaktır.

Rüzgar ters yöne eserde  işler değişirse bu açıklamaları yapanların; ”Ne iyi yapmışız şimdi olsa şimdi de yaparız” diyeceklerini duyar gibiyim.

Yanlışta olsa kendi fikriniz olması dileğiyle……..

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eyvah diziler bitti mi?
Eyvah diziler bitti mi?

Yeni yılın ilk haftası malum dizi oyuncuları tatile giriyor. Haliyle dizilerde bir hafta yayınlanmıyordu. Ancak bu sene bu ara uzadı. Adeta kıyamet

Mahallenin sosyete gülü
Mahallenin sosyete gülü

Ah dostlar ah maalesef İzmir’de elinizi sallasanız çakma sosyeteye çarpıyor. Malum İzmir’in kızları, kadınları, erkekleri güzel olur. Hani

Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli
Müslüm ve Bohemian Rhapsody izlenmeli

Müslüm ve Bohemian Rhapsody, her iki filmde aynı anda gösterime girdi. İkisi de müzik temalı olan film izlenme rekorları kırıyor. Hem Müslüm

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz