gvenlik kamera sistemleri gvenlik kamerası paket kamera gvenlik kamera seti

Tasavvufa merak sardılar

Ana Sayfa » Cemiyet » Tasavvufa merak sardılar
Paylaş
Tarih : 04 Kasım 2017 - 14:38

Sosyetikler, son günlerde tasavvufa merak sardı. İdil Fırat ve Gül Gölge Saygı gibi isimler, mevlevihaneye sık sık gitmaya başladı. Bazıları da evlerde toplanıp ilahiler eşliğinde huzuru arıyor.

Cemiyet dünyasının önde gelen isimleri, davetlerden sıkıldı. Şık davetlerin vazgeçilmezi olan sosyetikler, İslam dini içerisinde gelişen manevi bir yolculuk olan tasavvufa merak sardı. Öyle ki, tasavvuf merakı sosyetikler arasında moda olmaya başladı. Takvim’in haberine göre; Gülay Kamaz, İdil Fırat, Zeynep Selvili, Bahar Şer ve Gül Gölge Saygı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim, dünyanın felsefesine hayran kaldığı Türk tasavvufunun önemli ismi Mevlana Celaleddin Rumi’yi araştırdı. Çoğu, Silivrikapı’da bulunan Mevlana Kültür Merkezi’ne giderek sema gösteriyle huzuru aradı. Sosyete, son olarak tasavvuf merakını evlerine taşıdı. Davetlerin vazgeçilmez isimleri, evlerde artık tasavvuf müzikleri eşliğinde toplanmaya başladı. İstanbul’un gözde kuaförlerinden MOS’un vefat eden ortaklarından Sedat Kamaz’ın eşi Gülay Kamaz, önceki akşam lüks dairesinde sosyetik dostlarını ağırladı.

MEVLANA AŞKI

Sosyetikler, Füsun Toprakseven’in çalıp söylediği tasavvuf müzikleri eşliğinde “huzurlu” bir yolculuğa çıktı. Kamaz ve dostları, ilahiler söyleyerek ruhlarını arındırdı. Tasavvuf gecesi, sosyal medyadan paylaşıldı. Bu durum, “Sosyetikler huzuru buldu” yorumlarına yol açtı.Amerika’dan Avrupa’ya kadar milyonlarca kişinin felsefesine hayran olduğu Mevlana Celaleddin Rumi, sosyete dünyasının da huzur kaynağı oluyor. Gül Gölge Saygı, İdil Fırat, Sertab Erener, Erkan Petekkaya gibi isimler, haftada bir gün Silivrikapı’daki Mevlana Kültür Merkezi’ne gidip sema gösterilerini izliyor. Ünlü isimler tasavvuf sohbetlerini dinleyerek ruhlarını arındırıyor. (Takvim)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

‘Büyük Dahi/Gazi’ sergisi Folkart’ta açıldı
‘Büyük Dahi/Gazi’ sergisi Folkart’ta açıldı

Büyük Dahi/Gazi Mustafa Kemal isimli sergi Folkart Gallery’de TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle açıldı. İzmir’de

Mega proje, Folkart Vega
Mega proje, Folkart Vega

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin tam karşısında,

Kızına Berlin’de Kavuştu
Kızına Berlin’de Kavuştu

Can Ateş’in, Meryem Uzerli’nin izniyle Berlin’de kızını gördüğü iddia edildi.  Posta’da yer alan habere göre Sigorta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz